13 24 35
Begüm Sitesi


hakkımızda

              Begüm Sitesi; 1989 yılında 70 adet villa tipi konutların yapılması için S.S.Begüm Konut Yapı Kooperatifi olarak kurulan, bölge olarak Mersin iline bağlı Silifke ilçesinin Atayurt Belediyesi sınırları içerisinde yer alan, Tekfur Sazı mevkiinde bulunan ve denize uzaklık mesafesi yaklaşık 500 metre olan, bölgenin güzide yazlık sitelerinden birisidir. Dostluk ve komşuluk ilişkilerinin ön planda tutulduğu sitemizde, site sakinlerimiz ülkemizin çeşitli illerinden ve yurt dışından gelerek; tatillerini bir arada geçirmektedirler.

             Sitemizin kurucu üyeleri; Mustafa Özdemir, Mustafa Taş, M.Özcan Babadağ, M.Bülent Karadöl, Ali Selvi, Osman Nuri Büyükgövez, Ali Gürbüz Dayıoğlugil ve Fethi Bağcı’dır. Tatil sitesini oluşturma fikrinin doğuşundan başlayarak, Begüm Sitesi’nin yönetim ve denetim kurulunda yer alarak büyük bir özveri ile çalışmış ve sitemize bu güne kadar önemli katkılar sağlamış olan site sakini arkadaşlarımıza, aramızdan ebediyen ayrılmış olan site sakinlerimize, sitemiz çalışanlarına ve bu hizmet yarışında emeği geçen herkese saygılarımızı sunuyoruz.

            2012 yaz döneminde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda seçilen yönetim kurulumuz, toplantıda ele alınan olumsuzlukları gidermek ve çözümlemek üzere bayrak yarışına dahil edilerek yetkilendirilmiştir. Verilen yetkiler doğrultusunda çalışmalara başlamış olan yönetimimiz; bundan böyle yapılacak tüm faaliyetleri, site sakinleri ile paylaşmak, bilgilendirmek, düşünce ve görüşlerini almak, her aşamasından site sakinlerinin şeffaf bir şekilde haberdar olmalarını ve yönetime daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla, sitemizin internet sayfasını oluşturmuş bulunmaktadır.

           Web Sitemizin yapım aşamasında olan bazı linkleri ve oluşabilecek geçici aksaklıklar için şimdiden anlayışınızı rica eder, web sayfamızın geliştirilmesinde değerli görüşlerinizin de önemini sizlere hatırlatmak isteriz.

          Bütçe ve faaliyetlere getirilen şeffaflığın yanı sıra yönetimimizin önem verdiği bir diğer konu ise sitemizdeki komşuluk ilişkileridir. Bilindiği üzere; sosyal dayanışma ve yardımlaşma açısından insana aileden sonra en yakın sosyal çevreyi komşularımız teşkil etmektedir. Komşuluk ilişkileri; sitemizin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağı gibi, site sakinlerimizin de huzur ve güven içinde yaşamaları açısından büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda komşuluk ilişkilerinin korunması ve geliştirilmesine yönetimimizin yanı sıra tüm site sakinlerinin konuya özel bir önem vererek katkı sağlayacağını umut etmekteyiz.

          Sağlığınızın, huzurunuzun ve mutluluğunuzun daim olması dileğiyle.

 


 


.